Porady

Zamki na kod do apartamentów – jak działają?

Nowoczesne technologie dają duże pole do rozwoju dla wielu przedsiębiorców. Ich progres oraz coraz większa otwartość na automatyzację spowodowała, że pojawiły się nowe rozwiązania – w tym m.in. elektroniczny zamek do apartamentu, który wprowadził automatyzację i usprawnienie dotychczasowej pracy personelu. Na tym mechanizmie skorzystać mogą zarówno właściciele lokali pod wynajem krótkoterminowy, aparthotele, condohotele jak i apartamenty turystyczne. W jaki sposób?

Jak działają elektroniczne zamki do apartamentów?

Zamki elektroniczne, dedykowane wynajmowanym aparthotelom, apartamentom i pokojom, to doskonała, nowoczesna i funkcjonalna alternatywa dla klasycznych zamków. Ich mechanizm bazuje na nadaniu indywidualnego, czterocyfrowego kodu dostępu, który w ten sposób ogranicza dostęp osobom niepowołanym. Rozwiązanie to usprawni wynajem apartamentu, odciążając właścicieli z wielu czasochłonnych obowiązków (np. osobistego wręczania kluczy).

System zamków elektronicznych zintegrowany jest z innymi, popularnymi systemami hotelowymi, działając w tzw. stanie rzeczywistym (tzn. natychmiastowym). Nadane prawo dostępu, np. gościom hotelowym, działa od razu, usprawniając tym samym cały proces rejestracji lub/i wymeldowania.

Co istotne – mechanizm działa w pełni zdalnie, a apartament udostępnić można bezkontaktowo, z niemalże każdego miejsca na świecie. Jego szybki montaż oraz prosty sposób uruchomienia powoduje, że stosowany system jest niezwykle uniwersalny i intuicyjny. W dużym uogólnieniu – sprawdzi się w każdych drzwiach i obiektach, które chcą stosować nowoczesne formy i udoskonalenia dla obecnych już rozwiązań.

Zamek do apartamentu – co niesie za sobą to działanie?

  1. Bezpieczeństwo. Według danych zebranych przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny – od 2017 roku wzrosła liczba kradzieży w Polsce. Statystyki te wskazują, że złodzieje nie tylko coraz coraz śmielej dokonują kradzieży, ale także coraz lepiej radzą sobie z dotychczasowymi systemami antywłamaniowymi. Alternatywą dla kart czy kluczy, które można zgubić lub wyrobić w dowolnym punkcie, jest właśnie indywidualnie nadawany kod PIN do drzwi, dzięki któremy wyłącznie po poprawnym wpisaniu kodu goście hotelowi i mieszkańcy są wpuszczani do obiektu w określonym czasie.
  2. Obsługa z dowolnego miejsca. Zarządzanie zamkami odbywa się zdalnie za pośrednictwem zarówno komputera stacjonarnego, jak i przenośnych urządzeń mobilnych – np. na ekranie smartfonu, dzięki któremu możesz wykonać większość czynności optymalizacyjnych (np. przedłużyć pobyt gościa hotelowego). Ta funkcjonalność jest szczególnie cenna, gdy zarządzasz hotelem, który w innych okolicznościach wymagałyby osobistej wizyty. Dzięki temu cały proces zameldowania i wymeldowania umożliwia szybsze i efektywniejsze zarządzanie personelem.
  3. Komfort. Prosty panel umożliwia swobodne i intuicyjne korzystanie i nadawanie uprawnień gościom i personelu, w tzw. stanie rzeczywistym. Dodatkowo do obsługi systemu nie jest potrzebna nowa, dedykowanaaplikacja – cała koncepcja działa w chmurze (na serwerach SetPin) i dzięki temu zamki nie potrzebują dodatkowej instalacji lub/i złożonego oprogramowania.
  4. Automatyzacja. Zautomatyzowany proces zameldowania/wymeldowania ogranicza kolejki, co usprawnia całą obsługę gości hotelowych. Takie nowatorskie podejście na pewno zostanie docenione i przyczyni się do zbudowania znacznej przewagi nad konkurencją.
  5. Integracja. System SetPin zintegrowany jest z systemami PMS (Property Management System) tj. KWHotel Pro firmy Kajware, Hotres oraz iDoSellBooking. Istnieje również możliwość integracji z innymi dowolnymi systemami PMS na życzenie klienta. Integracja umożliwia bezpośrednie zarządzanie kontrolą dostępu z poziomu PMS.

Zamki na kod do hoteli i aparthoteli to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie dla Ciebie i Twoich gości. W przypadku pytań lub stworzenia dedykowanej wyceny – zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.