Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na jakieś pytanie, śmiało napisz do nas na [email protected]

FAQ

Zamek i stacja kontroli


Po jakim czasie trzeba wymienić baterię, jak to zrobić i ile to kosztuje?

Przeciętna żywotność baterii to 2 lata. Wymiana baterii jest bardzo prosta i nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Wystarczy klucz imbusowy 2,5 oraz śrubokręt krzyżakowy. Koszt nowej baterii CR123 to nie więcej niż 10 zł.

Pamiętaj, że system poinformuje Cię o jej niskim stanie na miesiąc przed rozładowaniem.

Co się stanie gdy bateria się rozładuje?

Przede wszystkim staramy się nie dopuszczać do sytuacji, aby bateria była rozładowana. Nasz system wykrywa niski stan baterii informuje Cię o nim około miesiąc przed rozładowaniem baterii. Niemniej jednak, po rozładowaniu baterii nadal można otworzyć zamek za pomocą klucza, a dodatkowo istnieje możliwość tymczasowego zasilenia za pomocą kabla micro-usb przywracając pełną funkcjonalność zamka.

Czy dostanę informację o tym, że bateria się rozładowuje zanim do tego dojdzie?

Tak. System poinformuje Cię o tym wiadomością e-mail na 30 dni przed rozładowaniem oraz ponownie przypomni gdy stan baterii będzie krytyczny.

Czy jest możliwość zarządzania przez jedną stację większą ilością zamków w zasięgu?

Tak. Jedna stacja jest w stanie obsłużyć do 15 zamków znajdujących się w zasięgu do 25 metrów.

Czy można zamek zainstalować w miejscu istniejącej klamki, czy wymaga to zatrudnienia ślusarza?

Tak, zamek można zainstalować w miejsce istniejącej klamki.  Instalacja jest prosta, intuicyjna i nie powinna zająć dłużej niż 30 minut. Jeśli nie masz na to czasu lub narzędzi możesz skorzystać z oferowanej przez nas usługi montażu. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem [email protected]

Czy zamek można zainstalować w każdego rodzaju drzwiach?

Nasz zamek pasuje do ponad 90% typów drzwi na świecie. Przy składaniu zamówienia upewnij się, że typ Twoich drzwi spełnia wymogi. Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą ustalić tę kwestię – skontaktuj się z nami.

Jak zasilana jest stacja kontroli?

Do stacji kontroli dołączony jest zasilacz, który podłącza się do standardowego gniazda elektrycznego 110/230 V.

Co się stanie gdy stacja kontroli straci dostęp do zasilania (brak prądu w apartamencie)?

W przypadku gdy stacja kontroli straci zasilanie aktywuje się tryb awaryjny. Wtedy wszystkie użyte kody w ciągu ostatnich 24 godzin nadal działają. Dodatkowo można wejść za pomocą klucza lub kodu awaryjnego które otrzymasz razem z zamkiem. Kody awaryjne działają tylko w sytuacji gdy stacja kontroli straci dostęp do zasilania (brak prądu w apartamencie).

Co się stanie gdy stacja kontroli straci dostęp do Internetu?

Gdy stacja kontroli straci dostęp do Internetu nadal będzie przechowywać obecnie dodane rezerwacje do momentu jego utraty. Wszystkie wcześniej otrzymane kody będą działać. Niemniej, dopóki nie zostanie przywrócony Internet, nie będzie można zdalnie otworzyć zamka ani dodać nowych kodów lub zmienić istniejących.

Jak wygląda kwestia gwarancji i serwisu?

Zamek i stacja posiada 24 miesięczną gwarancję producenta. Dzięki współpracy z Assa Abloy posiadamy serwis dostępny w całej Polsce.

Jak wygląda konfiguracja?

Zamek po zainstalowaniu i włożeniu baterii samodzielnie integruje się ze stacją kontroli. Dodawanie i konfigurowanie apartamentu jest proste a wykonuje je się samodzielnie.

FAQ

Zarządzanie dostępem


Na czym polega automatyczne nadawanie kodów na podstawie integracji Airbnb?

Każdy oferta którą posiadasz na Airbnb ma swój unikatowy adres kalendarza iCal – kliknij tutaj, aby zobaczyć jak go znaleźć. Wystarczy skopiować link z Airbnb i wkleić go w aplikacji SmartPorter w zakładce Ustawienia wybranego apartamentu. Dzięki temu system automatycznie będzie rozpoznawał wszystkie rezerwacje, generował kody i wysyłał je do gości za pomocą e-mail i SMS.

Czy kod jest tylko 4-cyfrowy? Czy to jest bezpieczne?

Tak, kod może być tylko 4-cyfrowy i jest to bezpieczne. Zamek jest czasowo blokowany po 5 nieudanych próbach, co ogarnicza ryzyko dostępu przez niepowołane osoby.

Ile razy można zmienić kod?

Kody można dodawać, zmieniać, usuwać, zmieniać zakres dat w których działa bez ograniczeń nieskończenie wiele razy.

Czy można obsługiwać system przez smartfona?

Tak. Nasza platforma jest przystosowana do obsługi za pomocą smartfona.

W jaki sposób ja zmieniam kody?

Kody można zmieniać za pomocą naszej platformy online pod adresem https://app.smartporter.co. Po zalogowaniu będziesz mieć możliwość zdalnego dodawania, edytowania (np. zmiana kodu, zmiana zakresu dat czy godzin w których kod działa), usuwania kodów na wybrany przez siebie apartament.

Czy mam od razu informację o tym kto i kiedy wszedł do apartamentu?

Tak. Za pomocą historii wejść możesz od razu zobaczyć kto i kiedy wszedł do lokalu. Historia aktualizuje się natychmiastowo co pozwala na podgląd w czasie rzeczywistym.

Czy można ustawić 6-cyfrowe kody?

Nie. System obsługuje jedynie kody 4-cyfrowe, ponieważ poziom bezpieczeństwa jest wystarczający (system automatycznie blokuje tymczasowo dostęp po 5 nieudanych próbach). Jest to podyktowane tym, aby kody były łatwe do zapamiętania przez gości i nie musieli oni za każdym razem sięgać do SMS-a aby sprawdzić jaki jest kod dostępu.

Na czym polega kod dla serwisu sprzątającego?

Kod dla serwisu sprzątającego działa jedynie podczas gdy nie ma trwających w tym czasie rezerwacji. Dzięki temu serwis nie wejdzie gdy w apartamencie odbywa się pobyt.

W jaki sposób goście otrzymują kod dostępu?

Goście w momencie złożenia rezerwacji otrzymują wiadomość e-mail z kodem dostępu oraz instrukcjami dojazdu. Dodatkowo na 24 godziny przed przyjazdem otrzymują wiadomość SMS z kodem dostępu.

Czy można zarządzać wszystkimi funkcjonalnościami zamka przez Internet?

Tak. Wszystkie dostępne funkcjonalności zamka są zarządzane w 100% przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

Czy istnieje możliwość anulowania kodu już po jego wygenerowaniu?

Tak. Kody można zmieniać i usuwać w dowolnym momencie z skutkiem natychmiastowym.

FAQ

Cennik i płatności


Ile to kosztuje?

Cena zamka zaczyna się od 1149,- zł netto. Dodatkowo wymagana jest stacja kontroli która obsługuje do 15 zamków w zasięgu do 20 metrów w cenie 890,- zł netto.
Aby uzyskać dostęp do panelu zarządzania on-line wymagane jest wykupienie abonamentu miesięcznego na każdy aktywny zamek. Szczegóły znajdziesz w cenniku.

Ile kosztuje abonament i co zawiera?

Koszt abonamentu to 39,00 zł netto od każdego aktywnego zamka.

Czy mogę najpierw przetestować SmartPorter’a za darmo?

Istnieje możliwość zamówienia prezentacji SmartPorter’a na żywo w siedzibie klienta na przenośnym symulatorze apartamentu. Symulator posiada pełną funkcjonalność, jest prawdziwym zamkiem zainstalowanym w małej atrapie drzwi.

Czy mogę zakończyć subskrypcję w dowolnym momencie?

Tak. Subskrypcję można wyłączyć samodzielnie w każdym momencie w zakładce „płatności” w panelu administracyjnym pod adresem https://app.smartpoter.co .

Czy strona jest bezpieczna jeśli chodzi o płatność?

Tak. Nasza witryna jest chroniona za pomocą certyfikowanego szyfrowanego protokołu SSL. Dodatkowo nie przechowujemy danych do płatności naszych klientów.

Czy mogę zaktualizować dane karty kredytowej/debetowej?

Tak. W zakładce „płatności” w panelu administracyjnym pod adresem https://app.smartporter.co można dodawać, edytować oraz usuwać swoje dane karty kredytowej/debetowej.

W jaki sposób odbywa się płatność?

Płatność odbywa się za pomocą automatycznych comiesięcznych subskrypcji poprzez podpięcie karty debetowej / kredytowej w panelu zarządzania. System automatycznie pobiera co miesiąc kwotę abonamentu z karty, a także wystawia i wysyła fakturę VAT.

Jaki jest minimalny czas trwania umowy?

Minimalny czas trwania umowy subskrypcyjnej wynosi 30 dni.