Porady

Dlaczego w SetPin korzystamy z zamków elektronicznych Assa Abloy Aperio? Poznaj najważniejsze funkcjonalności.

Zamek elektroniczny Assa Abloy Aperio dostępny jest na rynku od lat i każdego roku jest udoskonalany, aby zapewnić użytkującym jeszcze lepszy poziom kontroli dostępu oraz zwiększone bezpieczeństwo. Producent oferuje trzy modele: L100, E100 oraz E100 premium. Jakie są funkcjonalności i zalety skandynawskich zamków automatycznych?

Zamki elektroniczne (w tym zamki na kartę, breloki czy klamki automatyczne z zamkami na kod) produkowane są przez światowego lidera systemów zabezpieczeń — skandynawską firmę Assa Abloy obecną na rynku od 26 lat, zatrudniającą niemal 50 tys. osób. Poza zamkami oferta firmy obejmuje bramy, drzwi oraz rozwiązania automatyki w budynkach.

Funkcjonalności zamków Assa Abloy Aperio

Główną zaletą zamków opartych na technologii Aperio jest możliwość bezprzewodowej kontroli dostępu przez internet, z każdego miejsca na świecie. Technologia wykorzystana przez producenta pozwala na integrację zamków Assa Abloy Aperio z większością urządzeń i systemów.

Zastosowanie czytnika RFID daje możliwość otwarcia drzwi za pomocą kart czy breloków, zawierających chip. Warto wspomnieć, że zamek elektroniczny z czytnikiem kart zbliżeniowych posiada trzy poziomy uwierzytelniania: czytnik, pin oraz czytnik i pin.

Zamki zasilane są baterią CR123, pozwalającą na długi czas pracy (od 18 do 24 miesięcy), co może przełożyć się na obniżenie kosztów w porównaniu do rozwiązań opartych na pełnym okablowaniu. Właściciele hoteli czy apartamentów mogą też znacznie zmniejszyć wydatki na konserwację.

Bateria CR 123 używana w zamkach Aperio Assa Abloy


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zamki elektroniczne z technologią Aperio posiadają certyfikat CE i są zgodne normami EN 179 oraz EN 1125. Cechują je zabezpieczenia antywłamaniowe oraz odporność na temperatury od 25 do 60 stopni Celsjusza. Co więcej, zamki E100 są odporne na pył i wodę zgodnie ze standardem IP54, a zamek Aperio L100 zaprojektowano tak, aby spełniał swoją funkcję w każdych warunkach pogodowych, również zimą. Zamek może być więc zastosowany także w drzwiach zewnętrznych.

Zamki w wersji premium spełniają także normy przeciwpożarowe DIN 18273 oraz zapewniają bezpieczeństwo antywłamaniowe (zgodnie z normą EN 1906) i bezpieczeństwo użytkowania (norma EN 179).

Co więcej, technologia Aperio pozwala na aktualizację uprawnień w czasie rzeczywistym z poziomu jednego systemu. Przygotowana jest również pod kątem przyszłych wymogów bezpieczeństwa, np. poprzez wykorzystanie szyfrowania AES za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

Dlaczego Assa Abloy Aperio?

Zamki wykonane są ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wykorzystanie standardu okucia EURO DIN pozwala na zastosowanie zamków we wszystkich europejskich drzwiach z zamkiem wpuszczanym, zarówno drewnianych, jak i metalowych. Instalacja zamka nie zajmuje więcej niż 30 minut i nie wymaga modyfikacji stolarki drzwiowej, niezależnie od typu systemu kontroli dostępu.

Główną zaletą zamków jest prostota w obsłudze i zarządzaniu. Zastosowana technologia i liczne funkcjonalności przynoszą również spore oszczędności obiektom korzystającym z zamków elektronicznych i w pełni odpowiadają na potrzeby współczesnych gości hotelowych.