Porady

Jak wybrać odpowiednią klamkę elektroniczną do drzwi?

Dotychczasowe rozwiązania coraz częściej wypierane są przez nowoczesne technologie. Dlatego też wiele hoteli i aparthoteli chętnie poszukuje zautomatyzowanych rozwiązań, które usprawnią pracę, odciążą pracowników, ułatwią obsługę i zredukują liczbę personelu. Wśród dostępnych na rynku możliwości, szczególnie obiecującą propozycją jest elektroniczna klamka do drzwi, która zastępuje kartę zbliżeniową i klasyczne zamki na klucz.

Jak wśród wszystkich, dostępnych na rynku możliwości wybrać odpowiednią klamkę elektroniczną na kod? Czym się kierować podczas jej wyboru i czy to rozwiązanie faktycznie jest tak obiecujące i efektywne?

Klamka na PIN alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań

Na rynku spotkasz wiele klamek, które zdumiewają swoim kształtem, designem, czy kolorem. Bardzo często w tym aspekcie ważny jest jeszcze jeden element – bezpieczeństwo.

Komenda Stołeczna Policji udostępniła statystyki, z których wynika, że tylko w Warszawie i gminach przyległych, w drugim kwartale 2021 roku, liczba kradzieży z włamaniem przekroczyła 18 tysięcy. Dane te wskazują, że przestępcy niezwykle śmiało atakują nowe mieszkania, pokonując dotychczasowe zabezpieczenia i pozornie nowoczesne rozwiązania. Dlatego też to właśnie bezpieczeństwo powinno być kluczowym argumentem w wyborze elektronicznych klamek, które docelowo likwidują ryzyko wtargnięcia nieproszonych gości.

Kontrola dostępu w postaci indywidualnie nadawanego, czterocyfrowego kodu ma nie tylko utrudnić dostęp złodziejom, ale także ma na celu monitorować i nadzorować historię wejść i wyjść z obserwowanych pomieszczeń. Co więcej – proces nadawania uprawnień i dostępów odbywa się w sposób zdalny, dzięki czemu możliwe jest szybkie reagowanie na sytuacje problematyczne i awaryjne.

Klamka z zamkiem szyfrowym a aspekt estetyczny

Zdajemy sobie sprawę, że klamka z zamkiem szyfrowym powinna łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Dlatego też proponowane przez nas rozwiązanie zdumiewa minimalistycznym wykończeniem i uniwersalnością, dzięki której te wpisują się w niemal każdą aranżację i stylistykę wnętrz.

Karty magnetyczne vs. klamka elektroniczna

Mówiąc o elektronicznych klamkach, najczęściej mamy na myśli dwa rozwiązania. Pierwsze – karty, które umożliwiają otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą przeciągnięcia lub przyłożenia w odpowiednim miejscu na panelu. Tak stworzona klamka szyfrowa jest dość powszechnym rozwiązaniem w hotelach, które w ostatnich latach niemalże całkowicie zrezygnowały z zamków na klucz. Druga – to klamka z zamkiem szyfrowym na kod, która nie potrzebuje dodatkowych narzędzi i gadżetów, a cała jej funkcjonalność bazuje na wpisaniu przypisanego ciągu cyfr. Którą z tych dwóch klamekwybrać

  1. W przypadku kart magnetycznych kwestia bezpieczeństwa może wzbudzać sporo wątpliwości (gdy zgubisz kartę nieproszony gość bez problemu może dostać się do pomieszczenia). Największe bezpieczeństwo gwarantują bowiem klamki na kod, który przekazywany jest w sposób wirtualny (ponadto kod jest prosty do zapamiętania, a w razie zapomnienia znajdziesz go na telefonie – w SMS-ie lub skrzynce email).
  2. Zarówno karty, jak i klamka na PIN niosą za sobą komfort i wygodę. Wartość ta jest szczególnie cenna w przypadku hoteli i aparthoteli, dzięki czemu gość zachowuje pełną swobodę – również w zakresie self check in’u.
  3. Przewagą klamki elektronicznej z kodem, nad klamką z kartą magnetyczną jest fakt, że pierwsze rozwiązanie bazuje na bezkontaktowej obsłudze, która jest gwarantem wysoko cenionejhigieny i komfortu. Kod można przekazywać zdalnie, bez udziału recepcji i personelu.
  4. Klamka z zamkiem szyfrowym na kod umożliwia korzystanie z PINu wielu gościom, co ułatwia organizację pracy hoteli i aparthotelu.

W przypadku pytań o odpowiednie klamki elektroniczne zapraszamy do kontaktu z SetPin. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości i zaprezentujemy możliwości, które mogą być wykorzystane w Państwa obiekcie.